Deli Gömleği Deli Sohbet


DELİ GÖMLEĞİ
İnsanoğlu aile, çevre, toplum, gelenek eksininde oluşan değer yargılarının kendini nasıl şekillendirdiğini ve hayatı üzerindeki etkisini bir mantık süzgecinden geçirerek düşünmeye başladığında, aslında kimliğini, kişiliğini ve tüm yaşantısını bu faktörlerin dünyaya gözlerini açtığı andan itibaren teslim alıp, kendisine ait olmayan, biçilmiş bir kaderi yaşadığının farkına varabilir! Bu evreye gelebilmek ise her insana nasip olmaz. Fakat bu farkındalıkla birlikte oluşacak bilincin, kırklı, ellili yaşlar olduğunu öngörülerime dayanarak sizlerle paylaşabilirim.

İşte bu yaşlardan sonrası, bu yaşa gelene kadar, beyninizi hapseden demirlerden bir deli gömleğini çıkartırcasına birer birer kurtulmaya başlanıldığından, hayatın bundan sonraki evresi de beyninize, üstünüze başınıza, aklınıza, gözlerinize gerilen perdeden ve her şeyden kurtulup, daha çok aydınlığı ve gerçeği aramakla geçecek yeni bir dönemdir. İşte benim için de bir insan ancak o zaman doğar ve gerçek hayatı da aldığı yaşı da bundan sonra başlar.

“Peki insan bu evreden sonra hayatını gerçekten yaşar ve zevk almaya başlar mı?” diye sorarsanız, buna vereceğim yanıt ise “sökülen demirlerin sizde bıraktığı derin yaralar ve izlerle orantısına bağlı olduğu ve onların iyileşmesine ne kadar çok çaba gösterdiğinizle ilişkisi vardır.”

 
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Son Yazılar

Son Yorumlar

Arşivler

Kategoriler

Meta

<script async src=”//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js”></script>
<script>
(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({
google_ad_client: “ca-pub-7602134699632082”,
enable_page_level_ads: true
});
</script>